Neden özellikle instagramda reklam verme ; instagram dijital reklam alanları arasında günümüzde en etkili olanlarından biridir.

İnstagramda reklam vermek

Günümüzün en popüler ve kullanılan reklamların kullanıcılara en iyi etki ettiği sosyal medya araçlarından biri olması sebebiyle tercih etmelisiniz.

İnstagram satın alma potansiyeli olan reklam kitlesi daha çok 20-45 yaş arasına hitap ettiği için avantajlıdır. Fakat müşteri kitleniz daha üst yaş grubu ise sizin için farklı sosyal medya platformları önereceğiz.

İnstagram reklam ücretleri nedir ?

instagram sponsorlu reklam ne kadar ? bize en çok sorulan sorular arasında fakat instagram’ın diğer sosyal medya platformlarındada olduğu gibi sabit bir reklam ücreti yoktur,

instagram reklam fiyatları reklamınızın görünmesini istediğiniz kitleye göre artar yada azalır.

http://www.goktepebilisim.com/instagram-reklam-verme/

İnstagram Sponsorlu Reklam Verme konulu yazımızda sponsorlu reklam nedir? nasıl verilir? maliyeti nedir? gibi konulara cevap bulabilirsiniz.

İnstagram sponsorlu reklam verme ne demektir ?

İnstagram bir fotoğraf paylaşım aracı ve sadece mobil uygulama olarak kullanılmasından dolayı Youtube’daki gibi videoların arasına yada Facebook taki gibi sağ bölüme reklam ekleme şansı yoktur.

Bundan dolayı instagram sponsorlu reklam yada sponsorlu paylaşım dediğimiz bir sistem ile reklamları kullanıcıların paylaştığı yayınların arasına ekler

Siz normal bir paylaşımdan farklı olarak sadece sol üstte hesap adı altında “sponsorlu” yazısını görürsünüz böylece hep insanlar rahatsız olmadan gezintilerine devam ederler hemde reklamınızı görmüş olurlar.

İnstagram reklam örnekleri

İnstagram reklam verme sonlanması açısından 3’e ayrılmaktadır.

1.yöntem aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi hedef kitleniz daha fazla bilgi al yazısına dokunulduğunda sitenizi ziyaret ederek ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi alabilirler.

Bu yöntemi kullanırken web sitenizde düzenleme yapmanız gereken bir kaç püf nokta vardır bunları sizin için ekibimiz hazırlayacaktır.

2.yöntem web siteniz veya mobil uygulamanız yoksa insanların ürün veya hizmetlerinizi görmesi için profilinizi ziyaret etmelerini istiyorsanız

Aşağıdaki sponsorlu paylaşım örneğinde gördüğünüz gibi “instagram profiline git” seçeneğini kullanabilirsiniz.

3.yöntem ise işlemlerini mobil uygulama üzerinden yapan yada bir mobil uygulama tanıtımı yapan firmalar için avantajlıdır. Reklam görseli altında hedef kitleyi direk olarak uygulamayı indirmeye yönlendirir.

Hangi yöntemi seçmelisiniz hangi hedef size daha faydalı olur bunları belirlemek ise bizim işimiz.

Bunların dışında hedef kitle belirlemek için yaş ve bölge seçiminide size en uygun şekilde yaparak reklamlarınızın her kullanıcıya değil en iyi potansiyel müşteri kitlenize gösterilmesiniz sağlıyoruz.

Bursa reklam ajansları arasındaki farkımız ; reklamlarınız yayınlanmaya başladıktan sonra dönüşüm ve ziyaret raporlarını size düzenli olarak sunmak

https://youtu.be/fI5IygQO0ms

Etkileyici, dikkat çekici ve harekete geçirici görseller hazırlayarak reklamlarınızın müşterilerinize en güzel şekilde ulaşmasını sağlıyoruz.